Почетна

Цркви Христови

на цркви на Христос

Кои се Христовите цркви и во што веруваат?

Ние сме неочекувани и немаме централно седиште или претседател. Главата на црквата е никој друг, освен Исус Христос (Ефесјаните 1: 22-23).

Секое собрание на Христовите цркви е автономно, а Словото Божјо ни обединува во Една вера (Ефесјани 4: 3-6). Ние ги следиме учењата на Исус Христос и неговите свети апостоли, а не учењата на човекот. Ние сме само христијани!

A Порака на надеж и инспирација

  • Дали сте бараат за нов црковно семејство да учат и да се поклонуваат? Ние би сакале да знам повеќе за тебе и твоето семејство. Цркви Христови ви посакуваат добредојде.
  • барате нашиот најнов проповед? Слушајте или преземете копија денес. Пристапете во нашиот проповеди да слушнат од голем број проповедници низ целиот свет.
  • Придружи ни се оваа недела за обожавање! Ние имаме илјадници собранија низ целиот свет за ваша погодност. Посетете ги нашите онлајн директориуми за да најдете црква во близина на вас.
  • Регистрирај се

Научете За нашата црква

Ние зборуваме каде Библијата зборува, и ние молчиме, каде што Библијата молчи. Ние сме неочекувани и немаме централно седиште или претседател.
Прочитајте повеќе за црквите Христови
Шефот на црквата е никој друг, освен Исус Христос (Ефесјаните 1: 22-23).

Секое собрание на Христовите цркви е автономно, а Словото Божјо ни обединува во Една вера (Ефесјани 4: 3-6). Ние ги следиме учењата на Исус Христос и неговите свети апостоли, а не учењата на човекот. Ние сме само христијани!
Прочитај повеќе

Што можете да очекувате

Кога нѐ посетуваат Молитва: За време на богослужбата, неколку мажи ќе го водат собранието во јавни молитви.
We обожувај го Бога во дух и во вистината
Пеење: Ќе свириме неколку песни и химни, предводени од еден или повеќе водачи на песна. Овие ќе бидат испеани со капела (без придружба на музички инструменти).

Господовата вечера: секоја недела учествуваме на Господовата вечера, следејќи ја моделот на црквата од првиот век.
Прочитај повеќе

Соларни мисија Филипини

Со повеќе од островите 7,000 и растечкото население од 104 милиони, Филипините се главна нација и стратешка порта за Азија.
Дознајте како Да се ​​вклучиш

Многу Филипинци работат во Кина, другите азиски земји, па дури и земјите од Блискиот Исток, каде што имаат влијателни позиции. Клучна улога и време за Соларниот плеер.

Господната црква е на Филипините многу години поради претходните и сегашните мисии. Денес постојат околу 800 собранија.
Прочитај повеќе

Ние сме страсни за

Телото Христово


Христијанските цркви ви посакуваат добредојде да го обожавате Господ со нас. Ние сме тука да му служиме на Бог и да ви помогнеме во вашата прошетка со Господ. Посетете ја Христовата црква во вашата заедница. Секогаш е задоволство да му служиш на Божјото семејство. Ако ние може да биде од било која услуга за вас, ве молиме не двоумете се да се јавите или да пишувате.

Дознај повеќе за нас

Преземи проповеди
Прочитајте го нашиот блог
Нашиот тим
видеа
"Црквата Христова е токму она што моето семејство го баравме и што ни требаше. Ние сме благодарни на интернет министерствата за споделување на Христовото евангелие со нас. Бог е добар!"

нашата Онлајн министерство

Силбано Гарсија, II. Евангелист
Силбано Гарсија, II. служи како евангелист за Христовите цркви, и е основач на Интернет министерствата. Брат Гарсија има направено мисионерска работа во државите Калифорнија, Колорадо, Флорида, Ајдахо, Ајова, Њујорк и Тексас. Исто така, проповедал со состаноци со евангелијата низ целиот свет. Во мај 1, 1995, тој беше инструмент за распоредување на првиот Интернет портал за Христовите цркви во светот на www.church-of-Christ.org. Ова онлајн министерство продолжува да служи како центар на Интернет за цркви на Христос низ целиот свет.

Брат Гарсија е познат како Интернет евангелист и пионер во полето на Интернет евангелизам. Тој беше инструментален во помагањето на стотици собранија во користењето на Интернетот како средство за ширење на Евангелието на Исус Христос. Неговите онлајн напори биле забележани од сите поголеми деноминативни групи, вклучувајќи го и секуларниот свет.

Дознај повеќе за интернет министерствата

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.