Цркви Христови
  • Регистрирај се

Јамајка

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 17

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
Света Катерина
Јамајка
--1 876 858 9706-
-
Света Марија
Јамајка
(876)-975 3061
-
Света Марија
Јамајка
(876)-975 3061
-
Свети Андреј
Јамајка
(876)-977 5660
-
1 876 973 0169
-
Залив Свети Ен
Јамајка
(876)-972 7898
-
Света Катерина
Јамајка
(876)-708 9824
-
Света Марија
Јамајка
(876)-724 3241
-
Свети Андреј
Нов Кингстон
(876) 925-3004 или (876) 931-7952
-
Свети Андреј
Нов Кингстон
(876) 925-3004 или (876) 931-7952
-
Шпански град
Света Катерина
Монтего Беј
Сент Џејмс
(876)-952 0447
-
Порт Антонио Портланд
Западни Инди
(876)-993 9111
-

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.