Цркви Христови
  • Регистрирај се

Ајова

Интернет министерствата имаат регистрирани членови на 38

Критериуми за пребарување

Конгрегација
Контакт Инфо
(515)-292 2969
-
Име на Црквата Ankeny Црква Христова
Ankeny
Атлантикот
(712)-243 2449
-
Бурлингтон
Име на Црквата Cedarloo Црква Христова
Cedar Falls
Клинтон
(319) 242-9336 или (319) 243-4818
-
Council Bluffs
Име на Црквата црква Христова
Council Bluffs
Девенпорт
Девенпорт
(319) 355-1027 или (319) 262-8082
-
-
-
Име на Црквата Црква Христова
Des Moines
(515)-262 7620
-
Име на Црквата Срцева црква Христова
Dubuque
(563)-426 5689
-
Форт Доџ
(515)-955 3737
-
Хемптон
(515)-456 2986
-
Индонела
(515)-961 6336
-
Ајова Сити
(319)-338 8780
-
Име на Црквата Црква Христова
Џеферсон
(515)-386 3060
-
Џонстон
(515)-783 3456
Име на Црквата Црква Христова
Кеокук
(319)-524 4814
-
Ноксвил
(641)-842 6789
-
Лемарс
(712) 546 6180
-
Име на Црквата Црква Христова
Маршалтаун
(515)-752 4176
-
Име на Црквата Црква Христова
Маршалтаун
(515)-752 4176
-
Мејсон Сити
(641)-423 1592
-
Монтезума
(515)-623 5062
-
Мускатина

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.