Мисија за помош при катастрофи

Цркви Христови
  • Регистрирај се


Министерството за помош при катастрофи обезбедува бесплатни оброци, мали апарати / кујнски производи и волонтери за да им помогне при расчистување на жртвите од сите видови природни катастрофи - поплави, урагани, торнада, пожари, земјотреси итн. Имаме директор на теренски работи кој работи со ова мисија за поставување библија студии во областите што ги помагаме. Со помош на локални цркви во погодените области, ние сме во состојба да послужиме како многу луѓе како 4,000 луѓе дневно со нашата мобилна кујна.

Ние се обидуваме да ја споделиме љубовта и разбирањето на Исус со нив. Ние сакаме да знаат дека Бог се грижи и ние и ние. Поради напорите на волонтерите во ова домашно мисионерско дело, се спроведени стотици библиски студии и свесни сме за многу луѓе кои се крстиле во Христос. Што е најважно, нашите доброволци се таму за да им помогнат на локалната црква.Контакт информации:

Мисија за помош при катастрофи
402 Центар Патот Св.
Езеро Џексон, TX 77566

Веб-страница: www.disasterassistancecoc.com

Мајк Баумгартнер, претседател / извршен директор
Е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.