Бог е прекрасен

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Нашиот Господ Бог Семоќен е прекрасен, зашто навистина е прекрасен Бог. Небото и Земјата не можат да го содржат зашто Тој е поголем од сето она што го гледаме и знаеме да бидеме. Неговото Височество е славно и Неговата моќ е без мерка. Нашиот небесен Татко е света и Неговата љубов е вечна. Неговата мудрост го надминува целото човечко разбирање. Небото и Земјата постојано ја пеат Неговата пофалба за Тој е достоен.

Никој друг не постои како Господ, зашто е Царот на царевите и Господарот на господарите. Мажите ќе бараат мир во време на превирања, но тие ќе го најдат само ако го бараат принцот на мирот. Вистинскиот мир доаѓа само од нашиот Господ Бог Семоќен и Неговиот мир го надминува секое разбирање. Барајте го Господа со сето свое срце и знајте дека Тој е на ваша близина. Бог е за вас и Тој нема да ве остави, дури и кога ќе страдате преку искушенија и страдања. Не плашете се за Господа е со вас и Тој е достоен за твојата пофалба.

Бог стана еден од нас преку Исус, и преку Неговата крв станавме достојни за Бога, бидејќи ги изми нашите гревови. Нашиот небесен Татко нѐ откупи преку Јагнето. Ние сме посветени и оправдани во името на Господ Исус Христос и во Светиот Дух на нашиот Господ, Семоќниот Бог. Исус Христос како главен камен темелник сложно го постави секој од нас во еден прекрасен и светол храм што служи како живеалиште на Бога во Светиот Дух. Светиот Отец е достоен за вашето време и служба во лозјето на Господ.

Верувај во Господ со сето свое срце и знај дека Тој ќе дејствува. Секогаш знај дека не сте сами за Ангелите на Господа слуги на оние кои треба да добијат спасение. Господ ве сака и Тој е со вас. Кој може да застане против Господарот на Силите? Никој не можеше и никој никогаш нема. Земи го срцето, знаејќи дека Големиот Јас сум Тој кој стои во ваша корист. Фалете Го Господа, Семоќниот Бог, зашто Тој е достоен.

Христијанските цркви ви посакуваат добредојде да го обожавате Господ со нас. Ние сме тука да му служиме на Бог и да ви помогнеме во вашата прошетка со Господ. Посетете ја Христовата црква во вашата заедница.

Секогаш е задоволство да служите на Господовата црква. Доколку може да ви биде од било која услуга, Ве молиме не двоумете се да се јавите. Можете да ме контактирате во секое време по телефон во (319) 576-7400 или преку е-пошта на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите..

За каузата на Христос,

Силбано Гарсија, II.
Евангелист

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.