Помош: Како да ажурирате постоечки профил на црква

Цркви Христови
 • Регистрирај се
За да обновите постоечки црковен профил, следете ги овие упатства:

Ако имате активна регистрација

 1. Влезете на веб-сајтот користејќи ги вашите ингеренциите за вашата сметка.
 2. Во полето за пребарување, внесете го вашето собраниско име. Ако резултатите покажуваат многу цркви кои не го содржат името на вашето црква, кликнете "Сите зборови" во критериумите за пребарување.
 3. Кликнете на насловот на вашето собрание за да ве однесе на страната на црковниот профил.
 4. На врвот на профилот (ако сте најавени), ќе видите копче Уреди. Лекајте над копчето Уреди и кликнете Update user profile.
 5. Изберете било кое јазиче за да направите промени.
 6. Откако промените се завршени, кликнете на копчето Update на дното на формуларот.

Ако немате активна регистрација, но вашата црква е на нашиот директориум

 1. Одете во врската "Директориуми" во главното мени на врвот на страницата.
 2. Кликнете Ажурирај постоечки профил на црква.
 3. Пополнете го формуларот.
 4. По поднесувањето на формуларот, ќе бидете префрлени на страната за исплата. Потребно е плаќање од $ 29 за да направите ажурирања за вашиот црковен профил.
 5. Откако вашата регистрација е примена и одобрена, ќе добиете е-пошта со вашето ново корисничко име и лозинка.
 6. Откако ќе го добиете вашето корисничко име и лозинка, можете да се логирате на веб-страницата и да ги следите упатствата под "Ако имате активна регистрација.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

 • Министерства за интернет
 • PO Box 146
  Спирман, Тексас 79081
 • -806 310 0577-
 • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.