ресурси

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Ви благодариме за посетата на нашиот христијански ресурсен центар. Оваа страница со ресурси беше создадена во корист на сите христијани и оние кои сакаат да дознаат повеќе за Господ. Ние составивме листа на онлајн христијански ресурси кои ќе служат за да им овозможат на светите за службата преку познавање на Божјата Реч. Сите христијански книжарници и публикации наведени во овој дел се во сопственост и работат од страна на членовите на Христовите цркви.

Ако сакате да имате христијанска книжарница, христијанска публикација, или кој било друг христијански ресурс рекламиран на оваа страница, пратете ни e-mail Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.. Вашето барање ќе биде сериозно разгледано.

Во главното мени наведени погоре, можете да кликнете на која било од линковите пронајдени во табулаторот "Ресурси" за да пристапите до интернет-помагала и статии од интерес.

Радост и благослов е да им служиме на Христовите цркви и на светот преку добрата вест за Исус Христос Господ. Со нетрпение очекуваме да ви служи. Нека Божјата благодат, љубовта кон Исус и мирот на Светиот Дух, да бидат со вас и вашето семејство засекогаш.

Дали вашата црква или министерство има потреба од веб-страница?

Ние можеме да помогнеме. Нашата онлајн градител на веб-страници е лесна за употреба и слободна за употреба со некој од нашите платени веб хостинг планови. Доколку е потребно, можеме да дизајнираме професионална веб-страница по ниска цена. Кликни тука или на логото на веб-страницата за повеќе детали.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.