Музички видеа

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Следниве онлајн видеа беа објавени на YouTube преку интернет-министерствата за охрабрување на сите кои го повикуваат името на Господ. Нашата веб-страница на YouTube е лоцирана во www.youtube.com/churchofchristusa. Можете да ги споделите овие врски со вашето семејство и пријателите. Забележете дека не сме одговорни за други содржини и видеа пронајдени на YouTube.

Ве повикуваме да дојдете и да го обожавате Господ со нас. Сите христијански цркви ви посакуваат добредојде.

Може да најдете црква во близина на вас, како ја посетите нашата веб-страница www.church-of-christ.org/churches.

Прекрасно Бог (3: 34 минути)
Мини-слика
Господи, бидете таму (1: 52 минути)
Ќе прославиме (2: 22 минути)

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.