Силбано Гарсија, II.

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Силбано Гарсија, II. служи како евангелист за Христовите цркви, и е основач на Интернет министерствата. Во мај 1, 1995, тој беше инструмент за распоредување на првиот Интернет портал за Христовите цркви ширум светот познат како Црква-Христос. Господ го употребил во воспоставувањето на пет собранија и ги крстил душите 1,527 во телото на Исус Христос. Само Бог го знае бројот на души кои дојдоа во Христа преку нашите онлајн студии на Библијата и преку интернет-министерствата. Брат Гарсија стана познат како Интернет евангелист и пионер во полето на Интернет евангелизам. Тој беше инструментален во помагањето на стотици собранија во користењето на Интернетот како средство за ширење на Евангелието на Исус Христос.

Брат Гарсија е ентузијастички христијанин кој е динамичен во неговите проповеди и презентации. Неговиот позитивен пристап кон Светиот Евангелизам е заразен, и ќе ви биде охрабрен од овој слуга на Христос. Бог го благослови брат Гарсија со дарот на освојување луѓе во телото на Исус Христос. Тој патувал во многу делови од светот во обид да ги промовира Евангелието Христово и Светото евангелизиране меѓу црквите. Брат Гарсија продолжува да служи како евангелист кој е единствениот интерес да го изгради телото на Исус Христос, нашиот Господ и Спасител.

Доверба во Господ!
Download Here


Времето дојде!
Download Here


Биди силен во Господ!
Download Here

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.