Misioni i Asistencës së Fatkeqësive

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu


Ministria e Asistencës së Fatkeqësive siguron ushqim falas, pajisje të vogla / produkte kuzhine dhe vullnetarë për të ndihmuar në pastrimin e viktimave të të gjitha llojeve të fatkeqësive natyrore - përmbytjet, uraganët, tornadot, zjarret, tërmetet etj. Ne kemi një Drejtor të Outreach që punon me këtë misioni për të vendosur studime biblike në fushat që po ndihmojmë. Me ndihmën e kishave lokale në zonat e prekura, ne jemi në gjendje të shërbejmë sa më shumë njerëz 4,000 në ditë me kuzhinë tonë të lëvizshme.

Ne përpiqemi të ndajmë dashurinë dhe të kuptuarit e Jezusit me ta. Ne duam që ata të dinë se Perëndia kujdeset dhe ne gjithashtu bëjmë. Për shkak të përpjekjeve të vullnetarëve në këtë punë misionare në shtëpi, janë kryer qindra studime biblike dhe ne jemi të vetëdijshëm për shumë njerëz që janë pagëzuar në Krisht. Më e rëndësishmja, vullnetarët tanë janë atje për të ndihmuar kishën lokale.Të dhënat e kontaktit:

Misioni i Asistencës së Fatkeqësive
402 Center Way St.
Lake Jackson, TX Qyteti: 77566 Rajoni administrativ: Texas Shteti:

Faqja e internetit: www.disasterassistancecoc.com

Mike Baumgartner, President / CEO
Email: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.