Ndihmë: Si të përditësoni një profil të kishës ekzistuese

Kishat e Krishtit
 • Regjistrohu
Për të përditësuar një profil ekzistues të kishës, ndiqni këto drejtime:

Nëse keni një regjistrim aktiv

 1. Hyni në faqen e internetit duke përdorur kredencialet e llogarisë suaj.
 2. Në fushën Kërko, futni emrin e kongregacionit. Nëse rezultatet tregojnë shumë kisha që nuk përmbajnë emrin tuaj të kishës, klikoni "Të gjitha fjalët" në kriterin e kërkimit.
 3. Klikoni titullin e kongregacionit tuaj për t'ju çuar në faqen e profilit të kishës.
 4. Në krye të profilit (nëse keni hyrë), do të shihni një buton Edit. Zhvendosni mbi butonin Edit dhe klikoni Update User Profile.
 5. Zgjidhni çdo tab për të bërë ndryshime.
 6. Pasi ndryshimet të jenë të plota, klikoni butonin Update në pjesën e poshtme të formularit.

Nëse nuk keni një regjistrim aktiv, por kisha juaj është në dosjen tonë

 1. Shko te linku i drejtorive në menunë kryesore në krye të faqes.
 2. Kliko Përditëso një Profil të Kishës Ekzistuese.
 3. Plotësoni formularin.
 4. Pas dorëzimit të formularit, do të dërgoni në një faqe pagese. Një pagesë prej $ 29 është e nevojshme për të bërë përditësime në profilin tuaj të kishës.
 5. Sapo regjistrimi juaj të jetë pranuar dhe miratuar, do të merrni një email me emrin dhe fjalëkalimin tuaj të ri.
 6. Pasi të keni marrë emrin dhe fjalëkalimin tuaj, ju mund të hyni në faqen e internetit dhe ndiqni udhëzimet nën "Nëse keni një regjistrim aktiv.

Marr Në kontakt

 • Ministritë e internetit
 • PO Box 146
  Spearman, Texas 79081
 • 806-310-0577
 • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.