Libra dhe Video

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Ky libër inkurajon dhe sfidon anëtarët e kishës së Zotit për t'u përshtatur me imazhin e Krishtit në zemrat tona, në mënyrë që kisha e tij të jetë më tërheqëse për të humburit. Si do ta kuptojmë njerëzit se jemi dishepuj të Jezuit? Ai tha se ata do të na njohin me dashurinë tonë për njëri-tjetrin. Dashuria depërton të gjitha atributet e tjera; njohuri, besim etj. (1 Cor. 13: 1-3). Kjo është fuqia që qëndron pas ungjillizimit efektiv dhe nëse duam të rivendosim çdo gjë, është aftësia për të "bërë dishepuj".

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.