Predikime nga ungjilltarë të tjerë

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Që nga shekulli i parë të gjitha kishat e Krishtit mbeten të pavarura, dhe ne nuk kemi një zyrë qendrore apo bord drejtues që është mbi të gjitha kishat e Krishtit. Jezu Krishti është kreu i vetëm i kishës.

Faqet e internetit në vijim përfshijnë skica të predikimit, ndërsa disa do të kenë predikime audio dhe / ose video në internet që mund të shkarkohen ose dëgjohen në internet. Lidhjet e mëposhtme u ofrohen të gjithë të krishterëve me qëllim të predikimit dhe kërkimit. Disa nga këto faqe mund të përfshijnë lidhje me burimet laike që nuk janë të lidhura me kishat e Krishtit. Një listë më poshtë nuk është një miratim i përmbajtjes doktrinore.

Concord Road Kisha e Krishtit

Kisha e Krishtit në Long Island

Moberly Kisha e Krishtit * Jason Clayton

Mt. Kisha Juliet e Krishtit

Kufiri i Veriut Kisha e Krishtit * David Young (Audio)

Udhërrëfimet e Pathëve të Vjetër

Pasir Panjang Kisha e Krishtit * Henry Kong

Koha e shpenzimeve me Jim McGuiggan (Audio dhe Video)

Taylorsville Road kisha e Krishtit * Jerry Parks (Audio)

Njëzet e Gjashtë Kisha e Shën Krishtit * Alan C. Cole

Twickenham Kisha e Krishtit * Huntsville, Alabama (Audio)

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 146
    Spearman, Texas 79081
  • 806-310-0577
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.