Çfarë beson kisha e Krishtit për Biblën?

Kishat e Krishtit
  • Regjistrohu

Autografet origjinale të gjashtëdhjetë e gjashtë librave që përbëjnë Biblën konsiderohen të jenë të frymëzuara hyjnisht, me të cilat nënkuptohet se ato janë të pagabueshme dhe autoritative. Referimi ndaj shkrimeve të shenjta bëhet në zgjidhjen e çdo çështje fetare. Një shpallje nga shkrimet e shenjta konsiderohet fjala e fundit. Libri shkollor bazë i kishës dhe baza për të gjithë predikimin është Bibla.

Marr Në kontakt

  • Ministritë e internetit
  • PO Box 2661
    Davenport, IA 52809
  • 563-484 8001-
  • Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.